Kasa fiskalna mobilna

Gdy prowadzimy sprzedaż produktów albo usług na sytuację osób fizycznych (takich, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej) potrzebna będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, niezmiernie ważne jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie procedury związane z kasą fiskalną powinny być utworzone w przeciągu dwóch miesięcy z jej zakupu.

Zgłoszenie do naczelnika właściwego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim zaczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej. Co powinno znaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede wszystkim, należy napisać, która będzie pełna liczba kas fiskalnych używanych w biurze. Należy także podać adresy miejsc, gdzie będą one wykorzystywane. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie reguluje sposób, w jaki winno się odbywać zgłaszanie kas. Zgodnie z nim najpóźniej w dniu utraty oddana do rozwiązania z posiadania kasy fiskalnej należy zamontować przynajmniej część ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z początkiem następnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne. Gdy jesteśmy teraz zgłoszone i umieszczone kasy fiskalne, należy wykonać ich fiskalizacji. Jest ona niezbędna, jeśli chcemy wykorzystywać kasy i drukarki w realizacje gospodarczej.

Na czym polega fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Dbajmy o tym, że jest wówczas czynność jednorazowa, stała i pewna. Bardzo znaczące jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została zakończona w tryb profesjonalny, przez przygotowanego do tego dosyć serwisanta. W sukcesu błędu, niemożliwe będzie rozwiązanie źle przeprowadzonej fiskalizacji, przydatny będzie kup nowej kasy fiskalnej, co oznacza niemały wydatek. Dzięki zastosowaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej publikacja w stylu fiskalnym. Od właśnie w pamięci kasy zapisywane będą dobowe raporty, zawierające reklamy na fakt dziennej sprzedaży. Po wykonaniu fiskalizacji kasy, w ciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Poskutkuje to zyskaniem numeru ewidencyjnego.