Orzezwiajacy koktajl z truskawek

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można odnaleźć mnóstwo wzorów na świeże napoje tego sposobu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto nauczyć się przygotowywać je jedynemu. Jest toż nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale także większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najpopularniejszych produktów na targu. Otrzymany napój jest przyjemny, pyszny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można używać jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem koktajlu jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i proste na jakimś stoisku. Dobrym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta unikalna kompozycja będzie miłym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe produkty to coraz nie wszystko. Trzeba być prawy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z ciekawej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje znacznie takich artykułów oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak wykona swoje przewidywania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie ale do deserów owocowych, ale również na model do tworzenia mrożonej kawy.