Stosunki miedzynarodowe realizm

EcoSlim

Kontakty międzynarodowe są niezwykle powszechne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w powierzchniach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, zaś nie po paru miesiącach, kiedy więc było wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i połączyć się bezpośrednio. Podróż na dodatkowy koniec świata nie posiada już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele innych dróg współpracy. Wyjazdy zagraniczne stawały się szybsze oraz dostępniejsze, i co za tym chodzi - i znacznie częstsze. Obecnie bez kłopotu można osiągnąć się na nowy kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna tradycja również nowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot dodatkowo ważna wylądować w Azji, w Afryce czyli na egzotycznej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Unii Europejskiej a każdy jej mieszkaniec może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która potrzebuje osiągnąć nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na stanowisku odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie realne są w tym przykładzie tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zdobyć targi międzynarodowe, bezpośrednio docierając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w własnej fabryce przebiegnie znacznie sprawniej w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na poziomie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To przydatne w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na osiągnięciu transakcji.