"Pokaż mi swoje dłonie a powiem Ci kim jesteś..."

  Dłonie są jedną z najbardziej widocznych części naszego ciała,
piękne a przede wszystkim zadbane są wizytówką każdego człowieka.
Powinniśmy o nie dbać nie tylko wtedy, gdy skóra jest wysuszona
i wygląda nieestetycznie, ale i pielęgnować każdego dnia.

Również nasze paznokcie przyciągają wzrok innych, a gdy są ładnie ozdobione
tych spojrzeń jest jeszcze więcej.

Akcent w postaci wzorzystych lub kolorowych motywów może dodać im charakteru
i jest przysłowiową kropką nad "i" całej stylizacji, a wykonane zdobienia
często zapierają nawet dech w piersiach przypadkowo napotkanych ludzi.

Gwarancją pięknych dłoni i paznokci jest jednak ich właściwa pielęgnacja i ochrona,
dlatego powinniśmy je powierzyć w "ręce" profesjonalistów, ponieważ  tylko zdrowe,
zadbane i prawidłowo wymodelowane paznokcie są trwałe i wyglądają ładnie.

Paznokcie, kilka słów o...

Paznokcie nie pełnią już obecnie jedynie roli ochronnej ale również funkcje estetyczne. Zadbane paznokcie to podstawa kobiecego wizerunku. Piękne paznokcie można nie tylko uzyskać przez pielęgnacje, ale również przedłużanie paznokci.
Biologicznie, paznokcie to rogowa osłona ostatniego członu palca u naczelnych, który pełni funkcje obronno – ochronne. Paznokcie jednak to obecnie nie tylko funkcje ochronne, ale przede wszystkim estetyczne. Czyste, zadbane i wypielęgnowane paznokcie dodają urody zarówno kobietom jak i mężczyznom, natomiast nierówne, połamane czy nawet obgryzione paznokcie wyglądają nieestetycznie i odstręczają od ich posiadacza. Mężczyźni noszą krótkie paznokcie, kobiety zaś mogą eksperymentować z długością paznokci, choć z reguły nie noszą dłuższych niż 4 cm. Najdłuższe paznokcie, do niedawna miała Lee Redmond z USA. Jej długie paznokcie mierzyły w sumie 7,5 metra. Kobieta straciła je jednak w wyniku wypadku samochodowego. Naturalnie długie paznokcie muszą być mocno pielęgnowane, dlatego kobiety najczęściej decydują się na przedłużanie paznokci. Sztuczne paznokcie można obecnie wykonać za pomocą wielu bezpiecznych dla płytki paznokcia technik, a nowoczesne materiały pozwalają na dowolne zdobienie paznokci według przeróżnych wzorów. Stylizacja paznokci to współcześnie również spory biznes usługowy, którym zajmują się profesjonalne stylistki paznokci.

Paznokcie - pielęgnacja


Niezależnie od tego czy kobieta ma naturalne, czy też przedłużane paznokcie, aby utrzymać ich estetyczny wygląd konieczna jest szczególna i regularna pielęgnacja. Paznokcie muszą być przycinane, piłowane i odżywiane, zwłaszcza wtedy, kiedy w organizmie brakuje niektórych mikroelementów – odbija się to wtedy niekorzystnie na stanie płytki paznokcia. Po stanie paznokci można też rozpoznać niektóre choroby i dolegliwości.
Najczęstsze choroby paznokcia, to poza grzybicami również rozdwajanie paznokci, przebarwienia, nierówności płytki, pękanie paznokci. Zaobserwowanie takich zmian powinno wiązać się z szybkim zgłoszeniem się do lekarza dermatologa.
W warunkach domowych pielęgnacja paznokci opiera się głównie o ich przycinanie, stosowanie odżywek do paznokci, piłowanie i malowanie. Gabinet stylizacji paznokci może już wykonać znacznie bardziej skomplikowane zabiegi jak parafinowanie, głębokie odżywianie, czy przedłużanie i zdobienie. Lakierowanie paznokci również dodatkowo pozwala na ich ochronę i wzmacnianie – zwłaszcza jeśli lakier zawiera substancje odżywcze. Sposobem na piękne paznokcie jest też dostarczanie do organizmu brakujących witamin i minerałów –ich niedobory uwidaczniają się również na paznokciach.

Paznokcie żelowe

Kiedy nasze paznokcie łamią się i rozdwajają warto pomyśleć o ich zażelowaniu.
Dzięki temu paznokcie będą mocne i trwałe, zaś możliwości ich ozdobienia ogromne.

Przedłużyć nasze paznokcie możemy za pomocą tipsów lub na szablonie.
Dzięki takiemu zabiegowi możemy nosić stałe wzory na paznokciach lub frencz permanentny - jest to z pewnością wygodne rozwiązanie gdyż pielęgnacja paznokci nie zajmuje wtedy tak wiele czasu.

                                             paulina1

paulina2

paulina3

      Odkryj w sobie piękno...

główna | kosmetyka | kosmetyka estetyczna | fryzjerstwo | stylizacja paznokci | partnerzy | cennik usług | kontakt